Як виграти державний тендер системи Прозорро

Державні тендери здійснюються в режимі онлайн на спеціальному вебпорталі Prozorro. Ця система дозволяє проводити торги без можливості впливу на результат органами державної влади. Вона забезпечує повну прозорість та доступ до всіх етапів процесу. До того, учасники можуть у будь-який час вивчити тендери, які були проведені раніше.

Як виграти державний тендер системи Прозорро

Прозорро: що це таке

Ресурс розроблявся відповідно до законів про публічні закупівлі та забезпечує учасникам повний захист із боку держави. Для участі необхідно вибрати платформу, через яку потрібно зареєструватися. Ресурс https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes/ – офіційна біржа, яка має гарну репутацію.

Після реєстрації можна розпочинати роботу. Учасник потрапляє у спеціальну базу та отримує доступ до системи. Завдяки сервісу Прозорро всі користувачі повністю анонімні, це унеможливлює відсіювання без причин. Платформа має низку основних принципів.

  1. Прозорість процесів. Можна переглядати етапи торгів, що вже пройшли, і стежити за всіма процесами чинного.
  2. Забезпечення живої конкуренції. Чим більше учасників процесу, тим більше коштів платників податків економляться.
  3. Принцип золотого трикутника. Тут враховано інтереси трьох сторін: замовника, учасника та державної влади.

Для того, щоб взяти участь достатньо зареєструватися та правильно оформити заявку на пропозицію.

Як перемогти у торгах на Prozorro

Тендери на Прозорро вважаються зворотними, де учасники пропонують свої товари та послуги замовникам. Державний замовник оформляє пропозицію, в якій прописує ціну, найменування закупівлі та умови співробітництва. Протягом самого процесу обирається та організація, підприємство чи установа, яка назве найнижчу ціну. Описана заявка має повністю відповідати умовам замовника. Відхилити заявку можуть у кількох випадках.

  1. Знайдені помилки чи нестикування у документах чи основному тексті пропозиції.
  2. Умови не відповідають запитам замовника.
  3. Переможець відмовляється підписувати офіційний договір.
  4. Описані пропозиції, що неспроможні повністю забезпечити вимоги замовника.

Перш ніж брати участь у тендері, важливо вивчити умови співпраці та текст закону України «Про публічну закупівлю». Використовуючи ці знання, можна підлаштувати текст своєї заявки, щоб уникнути її відхилення. Також важливим кроком є вивчення пропозиції замовника. Важливо проаналізувати дані та визначити можливість повного забезпечення вимог замовника.

У процесі заповнення заявки важливо кілька разів перевіряти ще раз документ, щоб уникнути помилок і нестикування. У разі виявлення помилок у документах ресурс відхиляє заявку учасника. Моніторинг інших тендерів допоможе ретельно вивчити принцип роботи системи.

Якщо заявку відхилили, проте ця дія не аргументована, можна подати скаргу за порушення. Сьогодні замовники одержують суттєві штрафи за невиправдані дії. Це робиться для того, щоб забезпечити прозорість та справедливість торгів.