Вы все еще едите «смертельный салат»?

Мнoгo ли вaшиx знaкoмыx умeрли oт тoгo, чтo eли сaлaт с oгурцoв и пoмидoрoв? Ни oднoгo? Стрaннo, пoтoму чтo oкaзывaeтся, чтo всe сии гoды мы eли «смeртeльнo oпaсный» латук посевной!

К счастью, все выжили.

Из года в год журналисты меня спрашивают о пользе тех не то — не то иных овощей.

Сегодняшний день – о пользе огурцов.

Впоследствии времени текст на языке оригинала.

Огірки

Огірки корисні. Особливо із шкіркою, ибо майже всі найцінніші складові (вітаміни, мінерали і «сполука молодості» #кукурбітацин зібралися саме в шкірці і відразу під нею. В тому, що під шкіркою, це майже конец – вода, багато калію і немножко клітковини.

Калорій недостаточно так, що смішно називати – можете сміливо відро огірків разум’яти і не набрати зайвого (ничего не скажешь, «слабітєльний» ефект може надовго закарбувати огіркову дієту в пам\’яті)

Видео дня

А огірки з помідорами?

Неведомо зачем от. Останніми роками майже завжди запитують, чи можна огірки поєднувати із помідорами? Я спочатку дивувалася – чому ні? А если погуглила, то прозріла: виявляється, що це може бути нещадно небезпечним!

Цю «сенсацію» перепощують і поширюють журналісти і блогери, і навіть повторюють деякі лікарі.

Пояснюють цю «несумісніть» тим, що в огірках є энзим #аскорбіназа, а у помідорах – #аскорбінова_кислота (вітамін С), який ця аскорбіназа нищить і ми їмо чортішо, а мало-: неграмотный салат. Ніякої користі, лише небезпека.

А як насправді?

А насправді ферменту аскорбінази дуже в обрез в огірках, а в помідорах – раз вітаміну С:)

Крім того, природній вітамін С завжди захищений від руйнування #біофлавоноїдами, а у помідорах їх багато.

І тоді, если прожована суміш огірків та помідорів потрапить у шлунок, аскорбінази после этого залишаться сліди, та і ті будуть інактивовані шлунковим соком.

Крім того, додавання бальзамічного оцту либо лимонного соку ще більше зменшує активність аскорбінази.

Тому продовжуйте їсти огірки з помідорами, додавайте до самого них багато зелені, особливо петрушки, а також – цибулі і часнику.

С гулькин нос того, що виживете, ще й можете прожити довше, якщо такі салати будуть щодня у вашому раціоні.