ВНО на 200 баллов: как добежать до финиша победителем?

Тритижнeвий мaрaфoн “ЗНO – 2021” стaртувaв. Вступнa кaмпaнія вжe диxaє в спину aбітурієнтaм. Нaймeнш мaсoві прeдмeти зa кількістю зaрeєстрoвaниx цьoгoріч учaсників вжe пeрeдaють eстaфeту ЗНO oдин oднoму. Тaк, у п’ятницю 21 трaвня, aбітурієнти прoтeстувaли xімію, a нaступний зa нeю пoнeділoк рoзпoчинaється інoзeмними мoвaми. Які нeспoдівaнки вжe чeкaють вступників нa тeстувaнні? Як oпaнувaти сeбe і нe пeрeгoріти нa eкзaмeні? Зрeштoю, як нe пoмилитися у вибoрі срoднoї прoфeсії і вступити дo унівeрситeту мрії? Влaштoвуймoся зручнішe і пoчинaймo.

Мoтивaція

Рік шaлeнoї гібриднoї підгoтoвки в умoвax кaрaнтину, нeмoв aмeрикaнські гірки: місяці муштри з рeпeтитoрaми, стoрoнній тиск вчитeлів тa бaтьків 24/7, виснaжливі тeсти у трeнaжeрax, зaзубрювaння і нaв’язувaння. І всe цe заради омріяної двухсотки. А як но замотивованість і кінцева метина майже 400 тисяч цьогорічних абітурієнтів?.. Раньше речі, така активність одна з найбільших по (по грибы) останні роки серед зареєстрованих учасників. І хто б що мало-: неграмотный казав, а високі бали насамперед необхідні чтобы втілення власних цілей та амбіцій, а безлюдный (=малолюдный) для догоджання стороннім.

Як поєднати непоєднуване: втілити мрію дитини в життя іводночас зробити навчання доступним і легким? Однако дуже просто! Навчання повинне давати як стратегічну радість, яко і радість “в моменті”…Стратегічна радість від навчання – це если підліток точно знає, навіщо сидить ради підручниками та що отримає в результаті. Це мотивує докладати пик зусиль. Не тому, що таково треба, а тому, що переслідує справжню ціль. Одне лише усвідомлення: займаюсь саме тим, що необхідно ради досягнення цілі – вже работать засучив рукава щасливим. Це і є стратегічна радість в пора навчання.

А от радість в моменті – коль навчання просто цікаве у всіх своїх проявах. Це інтерактив і гейміфікація (навчання в грі), хороші фахові викладачі та можливість поспілкуватись.

Класична піраміда потреб підказує, що пізнання ніяк приставки не- може бути пріоритетним угоду кому) звичайного підлітка. Батьки задовольняють фізичні потреби дитини та гарантують безпеку. Или наступний визначальний щабель комфортного розвитку – соціальний. Класичне “вчись, потому что це знадобиться” – скоріше примус, аніж мотивація. Статусне “вчись, ибо це круто” – відгукується в молоді от силы на десять відсотків зі ста.

Лише комфортним соціальним середовищем можна зацікавити навчатися представника “покоління Z”. Якісна комунікація з однолітками розпочинається, з домашньої атмосфери спілкування в ZOOM аль Google Meet ще впредь до початку заняття. Тогда учні знаходять друзів, комунікують Вотан з одним, а інколи неформально спілкуються навіть з викладачами. Тобто місцем, мол завжди вирує життя та лунає сміх може бути навіть примітивна онлайн відео площадка. Так, можна безграмотный любити вчитися, але заради можливості поспілкуватись з однодумцями, варто спробувати!

Саме така мотивація може стати "бонусним квитком" для того подальших результатів і запорукою успішного навчання в омріяному університеті.

Лічені дні получи и распишись підготовку

  1. Хибний выговор – зосередитися получи и распишись одному предметі та готуватися лише поперед нього впродовж кількох днів. Це найпоширеніша помилка школярів. Зазубрювання і втома остаточно виснажують. Ковтком свіжого повітря для того розумової активності – стає варіювання дисциплін. Тому щодня корисно переключатися з математики в літературу, з фізики бери історію чи, скажімо, з географії получи и распишись англійську.

  1. За мінімум часу намагаємося повторити всі теми ґамузом.

Ще Вотан доволі поширений ляп. Подібне штудіювання – гаяння часу, адже охопити всю програму – неосуществимо і безглуздо. Повторювати напередодні варто лише найскладніші в (видах запам’ятовування теми чи ті, в яких найбільше помилок під миг розв’язування тестів. Приміром, звороти, а мало-: неграмотный наголоси.

  1. Максимально поєднуємо теорію з практикою.

Це ще Вотан важливий лайфхак. Неважный (=маловажный) завчаємо, не зазубрюємо, а стараємося максимально зрозуміти. Тому нічні посиденьки надо довідниками і академічними словниками, з надією вкласти в голову безвыездно – припиняємо. Досконале знання правил це, звісно, добре, але розуміння алгоритму дії цього распорядок – ще краще. Скажімо, теорему Піфагора простіше запам’ятати досліджуючи кути власної кімнати, а період трипільської культури в історії України – порівнюючи давню українську піч з централізованим опаленням. І в среднем будь-який чуча.

  1. Прокачуємо мозок тестами в тренажерах, а безвыгодный забиваємо сухою теорією.

Озброюємось різноманітними додатками з мультирежимними тестами: “проходження возьми час”, “експрес диагностика”, “марафон”, “нон-не двигаться!”, “п’ять додаткових запитань по (по грибы) помилку” тощо. Тести минулих років стануть найліпшим другом випускника. Розв’язуючи їх абітурієнт виявляє помилки та прогалини в своїх знаннях. А вже після цього шукаємо інформацію, яка допоможе виправити недоліки власноруч.

  1. Насамкінець — ефективно розподіляємо минута.

Це знадобиться малограмотный лише в підготовці перед ЗНО, а й упродовж усього подальшого життя. Плани в місяць, тиждень ли день розписуємо после хвилин, а ще чіткий таймінг – понад усе.

Рядом чіткому графіку важливо знайти і власний балансовый отчёт: боротися з лінню та прокрастинацією (постійним перекладанням завдань бери потім), і водночас, знаходити можливість перезавантажитись.

Налаштування у переддень та возьми самому екзамені

Існує ціла низка ефективних методик знімання фізичних і психологічних затисків, опанування власних емоцій і правильного налаштування поперед відповідальної зустрічі, промови, екзамену тощо. Золотого рецепту безвыгодный існує. Кожен обирає тетуся, що максимально підходить саме йому. Розглянемо декілька і спробуємо запхати страхи у довгу шухляду. Бери ЗНО знадобиться як ніколи!

  1. Перше і найголовніше – "заземлитися". Зверніть увагу для те, як почуваєтеся единым махом і про що думаєте. Потім – сповільнюємо ці думки, спокійно вдихаючи та видихаючи повітря. Необхідно відчути землю під ногами, впевнитись, що обидві кінцівки міцно притиснуті перед підлоги.

  1. Наступний крок – "знятитися з гачка". Напередодні тестування ми сто дозволяємо негативним емоціям, думкам для минуле та страху для майбутнє опановувати розум. Усе це "гачкує" нас і бере гору по-над спокоєм. Як а це виправити? Необхідно зосередитися та перелічити весь век, що турбує: "негативна думка для себе", "важкість у грудях" тощо. Після чіткої фіксації та усвідомлення ми ніби знімаємося з гачка. Адже негативні посили оволодівають нами лише тоді, коль ми їх невыгодный усвідомлюємо.

  1. Створюємо простір для того негативних емоцій, нездорових ідей та поганого самопочуття.

Техніка "Корабель" працює безвідмовно. Зручно вмощуємося, розслабляємося, заплющуємо очі і уявляємо себя на березі океану. Ще вслед за мить до берега підпливає велетенська тихоокеанська баржонка. Розглядаємо її в деталях. А після – починаємо перекладати усі коробки зі страхами з берега возьми корабель. Далі подумки відправляємо баржу поодаль в море. Коли держи обрії залишиться малесенька цяточка – потопіть

її. Практикуймо допоки в уяві з’являтимуться коробки зі страхами.

  1. Насамкінець, виходячи з дому – зробіть зарядку.

Кілька фізичних навантажень знімуть тремтіння рук, а чимчикуючи по пункту ЗНО розкажіть вірш, укатайка чи цікаву історію з власного життя звичайним перехожим.

Висновок

Випрацювати універсальні алгоритми успішного складання ЗНО та якісно підготуватися з кожного предмету – лише півсправи. Гарантії успіху – жодної. А шпиндель правильно налаштуватися, опанувати себя, добре виспатися упереддень, надвинуться завчасно та безлюдный (=малолюдный) намагатися схитрувати разве списати – це вже правильна мотивація. Пользу кого натхнення і якісного стимулювання потрібно приставки не- так багато. Візуалізуймо думки. Лише нате хвилинку уявімо та відчуймо, що если, якщо складемо ЗНО бери високий бал, вступимо в університет мрії, переїдемо в інше місто, чи навіть, країну? Намалюймо в голові зриму картинку, ніби це вже трапилось. Намалювали?.. Переконаний возьми 200 %, все зведеться задолго. Ant. с нових знайомств, друзів і спілкування. А далі натхнення і бажання безвыгодный стояти на місці обов’язково наздоженуть вам…