Система Прозорро: що це таке?

З розвитком комп’ютерних технологій стали популярними системи електронних закупівель та торгівлі. Ресурс Прозорро є офіційною платформою для проведення державних закупівель. Ним користуються виключно ті підприємства та організації, які працюють, дотримуючись чинного законодавства. Система розроблена на основі законів України. Бажаючим працювати через Prozorro, необхідно попередньо вивчити Закон «Про публічні закупівлі», щоб розуміти принципи, на яких ґрунтується діяльність.

Система Прозорро: що це таке?

Що являє собою система Prozorro

Ресурс є своєрідною базою даних, яка розташовується на сервері. Працювати на майданчику Прозорро можна лише через один із майданчиків, що співпрацюють із системою. Завдяки системі tender.uub.com.ua замовник зможе приєднатись до ресурсу. Ця система є Універсальною платформою на території України, яка має кришталево чисту репутацію. Впевнитися в цьому можна, вивчивши відгуки організацій, що працюють на ній.

Така система організації процесу державних закупівель забезпечує прозорість та дозволяє уникнути втручання держави у торги. Немає можливості штучно відсівати учасників або впливати на тих, оскільки в процесі торгів вони залишаються анонімними. Принципи роботи платформи:

  1. Принцип перший – усі дії прозорі. На платформі можна відстежувати усі етапи процесу закупівлі.
  2. Принцип другий – жива конкуренція. Чим більше учасників у торгах, тим вищий рівень конкуренції, що дозволяє заощаджувати кошти платників податків.
  3. Принцип третій – партнерство за принципом «золотого трикутника». Враховуються інтереси трьох сторін: держави, замовника товарів чи послуг, а також підприємств, організацій та установ.

Prozorro – зворотний аукціон, у якому перемагають у випадку, якщо вказана найменша вартість. Тут учасники борються за те, щоб отримати право на постачання замовнику товарів чи послуг. Важливо, щоб технічні характеристики відповідали заданим замовником параметрам.

Як забезпечується прозорість

Система Прозорро працює згідно із чинним законодавством України. У законі «Про публічні закупівлі» описано процес електронних закупівель через ресурс, конкуренцію на майданчику, а також процес переговорів.

Компанія або організація реєструється на майданчику та з’являється в базі системи. Після цього замовник може чекати на заявку, в якій описує правильне найменування закупівлі, умови, які мають бути дотримані, а також вартість. Коли торги будуть розпочаті, прийде сповіщення. Усі учасники повністю анонімні, навіть наприкінці процедури.

Важливо, що перша подана заявка не є гарантією перемоги. Для цього мають збігатися всі умови, а також необхідно назвати мінімальну ціну. Якщо особа відмовляється підписувати офіційні документи про закупівлю, замовник має право скасувати заявку, тому що така дія не відповідає закону. Система може автоматично відхилити заявку, якщо умови не відповідають запиту.